معرفی دستگاه جی پی اس ایستگاهی جدید پنتاکس مدل G3100-R2

دستگاه جی پی اس جدید پنتاکس که با مدل G3100-R2 عرضه شده در واقع نسخه کاملتری از محصول پیشین این شرکت یعنی  G3100-R1 می باشد که علاوه بر GPS و GLONASS از سیستم ناوبری BEIDOU کشور چین نیز پشتیبانی نموده و همچنین از دقت RTK بهتری نسبت به مدل G3100-R1 برخوردار است. مانند مدل G3100-R1، این مدل نیز با انواع و اقسام امکانات و خوش دستی و راحتی استفاده برای کاربر، خروجی هایی مطمئن و دقیق خواهد داشت. در زیر برخی از ویژگی های این دستگاه ذکر می گردد :

گیرنده ای همه کاره 

G3100-R2 از تراشه اصلی GNSS مدل XXB2 بهره می برد که سیگنال های سیستم های ماهواره ای GPS،GLONASS و BEIDOU را ردیابی نموده و به این ترتیب تعیین موقعیت ماهواره ای دقیقی را به همراه خواهد داشت. از ویژگی های برجسته این گیرنده فناوری های RAIM (حذف خودکار مشاهدات و سیگنال های اشتباه از محاسبات) و Multipath Estimation (شناسایی و حذف خطای چندمسیری شدن سیگنال) و همچنین نرخ خروجی استاندارد تا 25Hz می باشند. ترکیب گیرنده G3100-R2 و آنتن داخلی سازگار، منتهی به تولید محصولی یکپارچه با کارایی بهینه گشته است که به محض روشن نمودن دستگاه آماده بهره برداری می باشد.

پیکربندی برای Base یا Rover

با وجود به کارگیری رادیوی داخلی که در هر کدام از دستگاه های گیرنده G3100-R2 تعبیه گشته، هرکدام از آن ها بدون دستکاری در سخت افزارشان می توانند به عنوان یک ایستگاه Base محلی پیکربندی شده و اقدام به ارسال تصحیحات به سایر دستگاه (های) Rover کند. برای ارسال تصحیحات در فواصل بلندتر، رادیوهای خارجی از طریق اتصال به درگاه مورد نیاز خواهد بود.

قابلیت انتخاب روش های ارتباطی

کاربران چندین حالت جهت ارتباط دستگاهی دارند که همه آن ها درون یک گیرنده لحاظ گردیده است. این روش ها عبارتند از : یک مودم GSM/GPRS جهت ارتباط با شبکه های ایستگاه مبنای آنی (Real Time)، رادیومودم UHF جهت ارسال داده های محلی و یا به کارگیری رادیومودم خارجی از طریق درگاه

جابجایی سریع باتری به همراه سیستم سنجش میزان نیرو

دستگاه گیرنده G3100-R2 دارای دو جایگاه باتری می باشد که جهت عملیات های طولانی و مستمر می توانند به سرعت جایگزین دیگری گردند. نکته جالب این است که کاربر می تواند در زمان روشن بودن دستگاه نیز باتری تمام شده را خارج نماید و دستگاه همچنان با یک باتری به کار خود ادامه می دهد! 
باتری ها با استفاده از شارژر همراه دستگاه در چند ساعت شارژ می گردند. تمام باتری های پنتاکس دارای سیستم اندازه گیری میزان نیرو هستند تا میزان شارژ فعلی آن ها نشان داده شود. در پروژه های طولانی تر، دستگاه می تواند از یک باتری صحرایی نیروی مورد نیاز خود را تأمین نماید.

کارت حافظ SD با قابلیت جداشدن آسان جهت ذخیره داده ها

برای جابجایی آسان داده ها، گیرنده G3100-R2 داده ها را داخل یک کارت حافظه قابل حمل ذخیره می کند که به راحتی قابل دسترس است. باگیرنده G3100-R2، انتقال داده ها به رایانه جهت پس پردازش بسیار ساده است. کافی است کارت حافظه را به رایانه متصل کنید. به این طریق نرم افزار واسطه و کابل برای انتقال داده حذف شده است. 

کنترولر بلوتوث دار - بدون نیاز به سیم !

بلوتوث امکان اتصال بدون سیم را به گیرنده ممکن می سازد. داده ها درون کنترولر ذخیره می شوند و امکان انتقال بدون سیم و آسان داده ها به رایانه میسر است. 

سایر ویژگی ها و امکانات این دستگاه را در صفحه مربوط به این کالا در سایت خواهید یافت :

http://www.jahedteb.ir/PENTAX-G3100-R2

logo-samandehi