سیستم لیزر اسکنر سیار پنتاکس

سیستم لیزر اسکنر سیار پنتاکس

توجه: برای اطلاع از قیمت این کالا با ما تماس بگیرید. (88315000

 

1 تومان

در موضوع مدیریت زیرساخت ها در بحث ملی و یا شهری، کیفیت زندگی به صورت مستقیم به مردم و همچنین قدرت جذب سرمایه گزاری بستگی دارد که نتیجه آن، توسعه اقتصادی و اجتماعی بیشتر خواهد بود.

 

در هنگام تصمیم گیری های کلان، نیاز به اطلاعات قابل اتکا و با اطمینان بالا در مورد زیرساخت ها و تأسیسات مهم می باشد. به طور معمول، جمع آوری شرح وظایف، نگهداری اطلاعات و پردازش آن ها، با استفاده از اطلاعات مناسب جغرافیایی امکان پذیر است.

پایه و اساس چنین سیستم هایی، سطح مبنای توپوگرافی می باشد که مؤثرترین روش جهت دستیابی به آن، به کارگیری فناوری های  سیستم های نقشه برداری زمینی یا هوایی وسیار می باشد.

سیستم های AGM امکان اسکن تمام یا قسمتی از محدوده مورد نظر را داده و با استفاده از آرایه ای از داده های مکانی، مجموعه اطلاعات ویژه زمینی بر اساس نرم افزارهای طراحی شده توسط این شرکت را فراهم می نماید.

مخاطبین و مشتریان این سیستم، تخصص ها، خدمات و مجموعه های آموزشی گوناگون می باشند از جمله : معماری، خدمات ساختمانی، ساختمان سازی و تأسیسات نگهداری راه، حمل و نقل، محیط زیست و …

کاربران نهایی این سیستم نه تنها امکان سفارش سیستم مورد نیاز خود را دارند، بلکه می توانند به طیف گسترده ای از ابزارهای تجزیه و تحلیل، شامل عملیات پشتیبانی ساده تا ایجاد گزارش های پیچیده و نقشه های موضوعی نیز دست یابند.

تست وصدور تأییدیه جهت راه ها و ساختمان ها، بخش بسیار مهمی از کار پیچیده مدیریت مؤثر در قسمت راهداری می باشد. جهت یک برنامه ریزی مناسب برای تعمیر و نگهداری راه ها، شما باید اطلاعات کامل و جامعی از محل گذرگاه ها، طول راه، وجود تأسیسات ترافیکی و شرایط آن ها را داشته باشید. مناسب ترین روش برای تهیه این داده ها، به کارگیری سیستم اسکن لیزری سیار به همراه فناوری عکسبرداری کروی پانوراما است. از مزایای این سیستم می توان به کامل بودن داده های برداشتی با دقت، قابلیت اعتماد و سرعت بالا اشاره کرد.

این سیستم در یک مأموریت خود می تواند صدها کیلومتر از یک راه را اسکن نماید.

از مهمترین مؤلفه های این سیستم، علاوه بر ارجاع به کیلومتراژ خطی راه،  ارائه اطلاعات در مورد راه و سازه های مرتبط با آن است.

هر عارضه ای در یک سیستم مختصات قطعا دارای مختصات سه بعدی اندازه گیری شده است. داده های دریافتی از سیستم اسکنر لیزری سیار می تواند متعاقبا توسط ارگان های مرتبط با برنامه ریزی مورد استفاده قرار گیرد.

عملیات نقشه برداری کاداستر بر پایه قلمرو طرح های مبتنی بر موقعیت اراضی و ساختمان ها بنا شده است. با استفاده از داده های حاصل از نقشه برداری هوایی (فتوگرامتری یا لیدار)، سیستم های اسکن لیزری و همچنین عکسبرداری به روش پانوراما، می توان در نیروی کار و نیز زمان مورد نیاز جهت ایجاد یک مدل دیجیتالی از ناحیه برداشت شده صرفه جویی فراوان نمود. با به کارگیری فناوری های نوین تعیین موقعیت ماهواره ای و ناوبری اینرشیال، امکان تهیه طرح های مهندسی، توپوگرافیک و یا تعیین موقعیتی با هر دقت دلخواه در یک سیستم مختصات فراهم خواهد شد.

کارایی و عملکرد بالای این سیستم به ویژه هنگام سروکار داشتن با عوارض خطی بلند مانند راه ها، ریل آهن ها، شبکه های انتقال قدرت و خطوط انتقال گاز و … مشخص خواهد شد.

نقشه ها و پلان های توپوگرافی نقشی اساسی در طراحی، ساخت و بازسازی پروژه های ساختمانی بزرگ، ایجاد سیستم های اطلاعات جغرافیایی، مهندسی یکپارچه و تجزیه و تحلیل اقتصادی، مدیریت و بهره برداری ایفا می نمایند.

سیستم های اسکن لیزری سیار و هوایی جهت جمع آوری اطلاعات مکانی و زمینی برای تهیه نقشه های گسترده از نواحی با دسترسی سخت همچون کوهستان ها، جنگل های انبوه و مکان های باتلاقی به کار می روند.

نتایج حاصل از پردازش داده های اسکن لیزری می توانند تبدیل به نقشه ها و پلان های توپوگرافی دیجیتال، مدل های ارتفاعی دیجیتال، نقشه های قائم، مدل های رستری مکانی و سایر موارد برگرفته شده از آن در انواع گوناگون سیستم های مختصات شوند.

سیستم های پیشرفته شرکت AGM راهکارهای گوناگونی از سخت افزارها و نرم افزارها را پیشنهاد می دهد که در آن، تمام روند تشکیل محصولات کارتوگرافی – از کار زمینی تا محصول تمام شده – را پوشش خواهد داد.

سیستم های اسکن لیزری هوایی و زمینی امکان تهیه سریع و دقیق و با جزئیات بالای مدل های زمینی دیجیتال را فراهم می کنند. این مدل ها شامل نقشه برداری و اسکن نواحی با پوشش گیاهی و اندازه گیری های پیچیده مربوط به آن ها (ارتفاع درخت، قطر ساقه در هر ارتفاعی، مساحت تصویر شده تاج درختان، حجم زیست توده و ...) با روش های خودکار و بدون تماس مستقیم با پوشش گیاهی می باشند.

ترکیب این فناوری های نوین با جنگل داری، کنترل و بررسی قابل اعتماد، دقیق و با کارایی بالا را برای جنگل ها و استفاده از منابع جنگلی را در پی خواهد داشت.

تمام مراحل کار در یک سیستم مختصات انجام می گیرد. داده های خروجی این سیستم می تواند مبنایی برای انواع سیستم های اطلاعات جغرافیایی برای صنایع مرتبط باشد.

کاهش قابل توجه کار زمینی، تجزیه و تحلیل پردازش در شرایط آزمایشگاهی و در ترکیب با عملکرد و کارایی بالای فناوری سنجش از دور، فناوری اسکن لیزری را تبدیل به به صرفه ترین روش جهت کار با محدوده های وسیع پوشش جنگلی خواهد نمود.

پیشرفت و توسعه روزافزون فناوری های ناوبری ماهواره ای و اینرشیال، اندازه گیری های لیزری و فتوگرامتری، باعث ایجاد انگیزه های فراوان در ساخت سیستم های نقشه برداری سیار هوایی و زمینی جدید گشته است که نتیجه آن افزایش فوق العاده بهره وری در طول نقشه برداری و اسکن از انواع و اقسام عوارض گوناگون بوده است. مزایای استفاده از چنین سیستم هایی، کامل بودن، دقت، جزئیات و سرعت بالای جمع آوری داده ها می باشد. به کارگیری فناوری های نوین نقشه برداری سیار در فرآیند تولید می تواند به طور قابل توجهی در زمینه های مرتبط با استفاده از داده های جغرافیایی افزایش بهره وری را به همراه داشته باشد.

توسعه این فناوری ها به وسیله شرکت های جدید، نیازمند آموزش های مناسب است. متخصصان AGM  سخنرانی ها، سمینارها و کارگاه های آموزشی را  برای کار با داده های مکانی جهت طیف گسترده ای از کارهای مختلف برگزار می نمایند.

اشخاص کارآزموده و جوان در این زمینه دارای یک زمینه پایه ای می باشند که به آن ها مزیتی قابل توجه در بازار کار تخصصی و چشم انداز حرفه ای این کار خواهد داد.

مجموعه نوین فناوری ها و تجهیزات مرتبط با اسکن لیزری (زمینی / هوایی / سیار) علاوه بر زمینه های معمول کاربردهای عملی – نقشه برداری توپوگرافی و مدل سازی دیجیتال – کاربردهای بیشتر و بیشتری را در زمینه کنترل و مانیتورینگ مرتبط با محیط زیست را پیدا نموده است. فناوری اسکن لیزری هوایی در حال حاضر جهت کنترل و مانیتورینگ پویای سازه های آبی (منبع های آب، مراکز پرورش ماهی، سیستم های آبیاری مزارع و جمع آوری پساب و لجن و ...)، نظارت بر تغییرات بسترهای رودخانه ها، مانیتورینگ جنگل ها (مانند تخمین تخریب بافت جنگلی با استفاده از داده های گذشته)، محاسبه ارتفاع پراکنش آلایندگی ها در جو و همچنین نظارت بر مناطق حافظتی بهداشتی مجموعه های صنعتی بزرگ کاربرد فراوان دارند.

فناوری اسکن لیزری زمینی یا سیار در محاسبه حجم مواد استخراج شده و خارج شده از معادن روباز، میزان مواد دفن شده در محل های دفن زباله و میزان پساب ها به کار می رود.

سیستم لیزر اسکنر سیار پنتاکس

توجه: برای اطلاع از قیمت این کالا با ما تماس بگیرید. (88315000

 

اسکنر لیزری
برد لیزر 187 متر
زاویه دید

90 درصد فضای کروی

نرخ اسکن تا 1.016 میلیون پیکسل بر ثانیه
درگاه های ارتباطی

Ethernet/W-LAN

2 USB

LEMO 9-pin LEMO 7-pin

کنترل دستگاه صفحه لمسی رنگی
زمان کارکرد بیش از 2.5 ساعت
دمای کارکرد 10- تا 45+ درجه سانتیگراد
وزن 28.5 کیلوگرم (بدون باتری)
مقاومت در برابر آب و گردوغبار استاندارد IP53

سیستم لیزر اسکنر سیار پنتاکس

  • 1 تومان


کالاهای مرتبط

اسکنر سه بعدی پنتاکس S-3180V

اسکنر سه بعدی پنتاکس S-3180V

اسکنر لیزری پنتاکس مدل S-3180V     تا 1 میلیون نقطه در ثانیه  برد 187 متر  360 درجه افقی&n..

2 تومان

اسکنر سه بعدی پنتاکس S-3080

اسکنر سه بعدی پنتاکس S-3080

اسکن لیزری سه بعدی پنتاکس مدل S-3080     تا 1 میلیون نقطه در ثانیه  برد 79 متر  360 درجه افقی  ..

2 تومان

اسکنر دو بعدی پنتاکس S-2100

اسکنر دو بعدی پنتاکس S-2100

اسکنر لیزری دوبعدی پنتاکس مدل S-2100    با قابلیت اسکن تا 1 میلیون نقطه در ثانیه  برد 119 متر  میدان د..

2 تومان

اسکنر سه بعدی پنتاکس P-1000

اسکنر سه بعدی پنتاکس P-1000

اسکنر لیزری سه بعدی پنتاکس مدل P-1000    تا 100 هزار نقطه در ثانیه  دارای صفحه نمایش گرافیکی رنگی و لمسی ( QVGA 640..

2 تومان

برچسب ها: لیزر اسکنر, پنتاکس, سیار, متحرک

logo-samandehi